Deze reis kan niet langer worden geboekt. Nieuwe data volgt zsm.
Pure natuurbeleving in het zuidpoolgebied | |
Natuurlijke rust vanwege de zeer afgelegen ligging | |
Gigantische ijsbergen en gletsjers | |
Schitterende bergtoppen en sneeuwvlaktes | |
Kans op wildlife waaronder walvissen, zeehonden en pinguïns | |
Ontdek het Antarctisch Schiereiland en de Zuidelijke Shetlandeilanden | |
Prachtig nieuw Polar Class 6 schip m/v Hondius |
Begeleiders: Expeditieleiders van de m/v Hondius
Niveau: Geschikt voor iedere natuurliefhebber
Comfort:
Conditie: Makkelijk tot gemiddeld
Aantal deelnemers: Minimaal 10
Aantal dagen: 12 dagen/11 nachten (op het schip, m/v Hondius)
Thema van de reis: Natuurbeleving en fotografie
Prijs: vanaf € 6800,- per persoon (afhankelijk van het type hut)
4-persoons hut met patrijspoort > bekijk foto
€ 6800,- per persoon op basis van een gedeelde 4-persoons hut (beschikbaar voor indeling met mannen)
Hut met eigen douche/toilet en 4 aparte 1-persoonsbedden
3-persoons hut met patrijspoort > bekijk foto
€ 7700,- per persoon op basis van een gedeelde 3-persoons hut (beschikbaar voor indeling met mannen)
Hut met eigen douche/toilet en 3 aparte 1-persoonsbedden
2-persoons hut met patrijspoort > bekijk foto
€ 8400,- per persoon op basis van een gedeelde 2-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en 2 aparte 1-persoonsbedden
€ 14280,- totaal wanneer geboekt als 1-persoons hut
2-persoons hut met raam > bekijk foto
€ 8750,- per persoon op basis van een gedeelde 2-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en 2 aparte 1-persoonsbedden
€ 14875,- totaal wanneer geboekt als 1-persoons hut
2-persoons deluxe hut > bekijk foto
€ 9300,- per persoon op basis van een gedeelde 2-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en 2 aparte 1-persoonsbedden
€ 15810,- totaal wanneer geboekt als 1-persoons hut
Superior > bekijk foto
€ 16915,- per persoon op basis van een 1-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en een 2-persoonsbed
€ 19900,- totaal voor 2 personen wanneer geboekt als gedeelde 2-persoons hut
Junior suite> bekijk foto
€ 18105,- per persoon op basis van een 1-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en een 2-persoonsbed
€ 21300,- totaal voor 2 personen wanneer geboekt als gedeelde 2-persoons hut
Grand suite met privé balkon > bekijk foto
€ 20825,- per persoon op basis van een 1-persoons hut (beschikbaar)
Hut met eigen douche/toilet en een 2-persoonsbed
€ 24500,- totaal voor 2 personen wanneer geboekt als gedeelde 2-persoons hut
Gelieve tijdens het boeken bij het “opmerkingen” veld aangeven welk type hut je wenst te boeken.
Neem contact met ons op voor de actuele beschikbaarheid van de hutten.
De reis is inclusief: | |
alle lezingen en presentaties aan boord door het expeditieteam | |
alle zodiac cruises, excursies aan wal en groepsactiviteiten gedurende de reis | |
alle maaltijden aan boord gedurende de reis, incl. snacks, koffie en thee | |
11 overnachtingen op de m/v Hondius met douche/toilet in de hut | |
gebruik van rubber laarzen en sneeuwschoenen | |
fotoworkshops door een fotograaf van het expeditieteam | |
uitgebreide informatie pdf voorafgaand aan de reis met o.a. apparatuur- en kledingadvies | |
bagage transfer naar het schip op de dag van vertrek in Ushuaia | |
groepstransfer van het schip naar het vliegveld in Ushuaia (direct na ontscheping) | |
diverse havengelden en belastingen tijdens de reis aan boord | |
AECO toeslagen en gouvernementele belastingen | |
– | |
De reis is exclusief: | |
retourvlucht Ushuaia, Argentinië (indien gewenst boeken wij deze voor u) | |
overnachtingen in Ushuaia (indien gewenst boeken wij deze voor u) | |
alle maaltijden in Argentinië | |
transfers tussen accommodatie in Ushuaia en het schip | |
alle vervoer in Argentinië | |
alcoholische- en frisdranken | |
aankopen van persoonlijke aard | |
€ 25,- reserveringskosten (per boeking) | |
€ 15,- bijdrage garantiefonds VZR Garant (per boeking) | |
bagage-, annulerings- en reisverzekering (verplicht) | |
extra kosten van persoonlijke aard, zoals telecommunicatie en internet aan boord | |
fooi aan het eind van de reis voor personeel aan boord (niet verplicht) |
Antarctica – Een ontdekking en fotografie reis
Deze Antarctisch Schiereiland en South Shetland Islands expeditiecruise brengt je naar het hart van het Antarctisch Schiereiland, naar een landschap van koude, ongenaakbare bergen, blauwe ijsbergen en een enorme dierenpracht. Kom, en zie zelf de walvissen, zeehonden en duizenden pinguïns.
Antarctica is met een oppervlakte van 14 miljoen vierkante kilometer het vijfde grootste continent van de wereld en daarmee groter dan Europa. Antarctica is bijna volledig bedekt met een ijskap en het continent is het koudste gebied op Aarde. De laagste temperatuur ooit gemeten in een weerstation was bij het Vostokstation op 1000 kilometer van de Zuidpool: −89,2 °C. Het binnenland heeft een lange en koude winter waarbij het gemiddeld −40 tot −60 °C is. In de korte zomer wordt het daar gemiddeld niet warmer dan −20 °C. Aan de kust en op het Antarctisch Schiereiland (waar deze expeditiecruise naartoe gaat) is het minder koud. In de winter is het daar gemiddeld −10 tot −30 °C, afhankelijk van de locatie, terwijl in de zomer de temperatuur gemiddeld iets onder tot rond het vriespunt ligt. Deze reis vindt plaats tijdens de Antarctische zomer.
Tevens is Antarctica het continent met de laagste gemiddelde luchtvochtigheid. Van al het ijs op de wereld ligt 90% op Antarctica. De gemiddelde dikte van de ijskap bedraagt 2200 meter en op het dikste punt is het ijs zelfs 4776 meter dik.
Voor de echte natuurliefhebber
Deze reis is bedoeld voor iedereen die op zoek is naar een onvergetelijk Antarctisch avontuur. Ben je een echte natuurliefhebber en wil je adembenemende foto’s maken of ben je puur op zoek naar natuurlijke rust? In dat geval kom je ruimschoots aan je trekken tijdens deze reis.
Antarctica beleven met de m/v Hondius
Er zijn geen wegen op Antarctica. Daarom zullen we tijdens deze reis verblijven op de stevige 107 meter lange m/v Hondius. Dit is onze basis vanaf waar we de prachtige natuur in Antarctica zullen gaan ontdekken. De Hondius is een prachtig luxe en nieuw gebouwd schip en het eerste schip dat is gebouwd volgens de ‘LR PC6’ klasse en voldoet hiermee aan de laatste en strengste regels van het ‘Lloyd’s Register’ voor ‘Polar Class 6’ schepen. De hoogste Pool klasse notering voor ijsversterkte schepen. Het schip voldoet ook volledig aan de verplichte eisen van de ‘Polar code’, opgesteld door de ‘International Maritime Organization’ (IMO) voor het veilig navigeren in en het beschermen van het Pool milieu.
Impressie video van de Hondius
De omgeving van Antarctisch Schiereiland biedt eindeloze mogelijkheden op het gebied van natuurbeleving en fotografie. We varen tijdens deze bijzondere reis tussen gigantische ijsbergen door met de meest spectaculaire vormen. Al dit overweldigende natuurschoon is goed en comfortabel te fotografen vanaf ons schip met 360 graden zicht aan dek. We zullen voor het uitbreiden van onze avonturen gedurende de reis ook meerdere malen aan wal gaan met behulp van zodiac boten.
Complete natuurbeleving
Wat kun je verwachten zodra we er zijn? Steile bergen, gigantische drijvende ijsbergen in de meest bizarre vormen, grote gletsjers en rijke flora en fauna. Er is grote kans op wildlife, want we maken onder andere kans op het zien van zeehonden, walvissen, pinguïns en vele vogels.
Dit is een reis voor de serieuze natuurliefhebber, die bereid is om terug te gaan in de tijd en een landschap te ervaren wat zijn gelijke niet kent. Wij garanderen je een ‘once in a lifetime’ ervaring!
Kaart en route van de reis
Het dagprogramma is alleen als richtlijn en kan variëren afhankelijk van de lokale ijs- en weersomstandigheden. De definitieve route zal worden bepaald door de kapitein en expeditieleiders aan boord. Flexibiliteit is van groot belang tijdens de reis, de natuur laat zich immers niet regisseren. Tijdens de reis zijn er ook nog optionele activiteiten, waaronder kamperen en kajakken. Deze dienen vooraf geboekt te worden.
Zaterdag 21 november:
Het einde van de wereld, het begin van de reis
Je reis begint aan het einde van de wereld: Ushuaia in Argentinië, de meest zuidelijke stad van de wereld en ook wel “Fin del Mundo” genoemd. In de middag stap je aan boord en vaar je via het schilderachtige, door ruige bergen omzoomde Beagle Kanaal richting Antarctica.
Het advies is om minimaal 2 dagen eerder vanuit Nederland naar Ushuaia te vliegen. De vluchten naar Ushuaia zijn lang en vrijwel altijd met een overstap op Buenos Aires, dus is het prettig als je nog even kunt bijkomen van de reis. Het tijdsverschil valt enigszins mee, het is in Ushuaia 4 uur vroeger tov Nederland (wintertijd).
Zondag 22 en maandag 23 november:
Het pad der Poolreizigers
De komende twee dagen op de Drake Passage kun je het zeemansleven vanuit het perspectief van de eerste poolreizigers lichtelijk meebeleven: een stevige bries, rollende golven en mogelijk al een walvis die plotseling opduikt en een ademspuit laat zien. Na de Antarctische Convergentie – Antarctica’s natuurlijke afbakening, die gevormd wordt waar koude noordwaartse oceaanstromingen en warmere sub-antarctische stromingen elkaar ontmoeten – bevinden we ons in de “Circum-Antarctic Upwelling Zone”.
Niet alleen het zeeleven maar ook het vogelleven verandert vanaf nu: verschillende albatrossoorten en stormvogels vertonen zich vrij plotseling, zoals ook Kaapse duiven en Zuidelijke stormvogels. In de buurt van de South Shetland Islands komen de eerste ijsbergen in zicht.
Dinsdag 24 t/m zaterdag 28 november:
Gearriveerd in Antarctica
Grijze rots pieken, bestreken met dikke lagen sneeuw, torens van gebroken blauwwit ijs en wonderlijke dieren die zijn aangepast aan deze extreme omgeving, verwelkomen ons terwijl we dit haast onwereldse gebied binnenvaren. We bereiken de Gerlache Strait, een van de mooiste gebieden van Antarctica.
Dit zijn mogelijke mogelijk te bezoeken plaatsen:
Danco Island – Onze activiteiten op dit bijna geheel met ijs bedekte eiland zijn gefocust op de Ezelspinguïn kolonie die zich op het eiland bevindt. Weddell en Krabbeneter zeehonden bevinden zich hier vaak op de kust.
Neko Harbour – hier krijgen we de kans om zelf op het Antarctische continent te stappen – een episch landschap van reusachtige gletsjers en uitgeslepen, met sneeuw bedekte rotswanden.
Paradise Bay – Ons volgende doel brengt ons naar het paradijs: Paradise Bay, zo genoemd vanwege zijn ongeëvenaarde schoonheid. Hier stappen we in de Zodiacs voor een cruise in de met ijsbergen bezaaide baai, waar vaak ook zeehonden en walvissen zich laten bewonderen.
Port Lockroy – Nadat we door het Neumayer Channel zijn gevaren verwachten we het oude Britse onderzoeksstation ‘Port Lockroy’, op Goudier Island te kunnen bezoeken, nu een museum en postkantoor. In de buurt van Port Lockroy ligt Jougla Point, waar Ezelspinguïns en Keizeraalscholvers broeden. Er zijn hier ook schitterende mogelijkheden om te kajakken en zelfs om te kamperen. Wanneer de omstandigheden goed zijn binden we de sneeuwschoenen onder en trekken we de kust langs om zo meer van het landschap en de dieren te kunnen zien.
Zondag 29 november:
Scenes van de South Shetlands
De vulkanische South Shetland Islands zijn erg winderig en vaak gehuld in nevel en mist maar ze bieden een aantal subtiele genoegens. Zo is er een grote variëteit aan flora (mossen, korstmossen en bloeiende grassen) en fauna, zoals Ezelspinguïns, Kinbandpinguïns en Zuidelijke reuzenstormvogels.
Deception Island is een zogenaamde subductie krater, die via een nauwe opening met de zee verbonden is waardoor er een natuurlijke haven is gevormd voor schepen. Het schip waagt zich via de spectaculaire Neptune’s Bellow in de krater. Hier vinden we in een vulkanisch maanlandschap een verlaten walvisvaarders station, warmwaterbronnen, duizenden Kaapse duiven, veel Kelpmeeuwen, Grote jagers en Zuidpoolsternen. Wilson stormvogeltjes en Zwartbuikstormvogeltjes hebben nesten in de ruïnes van het verlaten walvisvaarders station in Whalers Bay. Vaak bezoeken pinguïns en zeehonden de geothermisch verwarmde stranden.
Als alternatief wordt eventueel Half Moon Island bezocht. Hier bevindt zich een grote Kinbandpinguïn kolonie en er liggen vaak Weddell zeehonden op de kust in de buurt van het meestal onbemande Argentijnse station ‘Camara’.
Maandag 30 november en dinsdag 1 december:
Bekende zeeën, bekende vrienden
NB: De weersverwachting en de zee condities op de Drake Passage bepalen het exacte moment van vertrek uit Antarctica.
We varen weer noordwaarts, richting de Drake Passage. Hier ontmoeten we weer oude bekenden; de vele zeevogels die we voor het eerst ontmoet hebben op de heenreis, maar die nu op ons overkomen als oude bekenden.
Woensdag 2 december:
Helemaal het einde: Ushuaia
Aan ieder avontuur, hoe mooi ook, komt uiteindelijk een einde. U monstert af in Ushuaia, met als bagage de diepe indrukken die deze bijzondere reis en de ruige natuur op u gemaakt hebben.
Wil je met ons mee naar deze mooie bestemming?
> Boek deze reis hier
Heb je serieuze interesse maar wil je er nog heel even over nadenken? Neem dan een optie op deze reis!
Fotoreisspecialist
Tel.: +31(0)10-8483996
Email: info@fotoreisspecialist.nl
Rotterdam, Nederland
(wij hebben geen bezoekadres)
K.v.K.: 65000617
BTWnr.: NL855941042B01
Rabobank: IBAN NL14RABO0308815696
BIC: RABONL2U